محمود غلامی وکیل پایه یک دادگستری مشهد

وکیل شخصی حقیقی است که به منظور انجام امور فرد یا سازمانی انتخاب می‌شود تا روند یک پرونده حقوقی به سود فرد یا سازمان موردنظر پیش رود. هر وکیلی بسته به تجربه و تخصصی که دارد، می‌تواند موضوعات و پرونده‌های مختلفی را برعهده گیرد. در این مقاله در رابطه با انواع وکیل در مشهد صحبت می‌کنیم و به صورت مفصل در رابطه با هر کدام از آن ها توضیح خواهیم داد. مجموعه وکیل آگاه توصیه می‌کند که به منظور انتخاب بهتر یک وکیل مناسب حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

وکیل مشهد
وکیل در مشهد

محمود غلامی

محمود غلامی، وکیل پایه یک دادگستری، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است که تاکنون 600 پرونده در حوزه‌های کیفری، حقوقی و خانواده را در مشهد با موفقیت به سرانجام رسانده است.

پرونده های موفق کیفری مشهد
80%
پرونده های موفق خانوادگی مشهد
90%
پرونده های موفق حقوقی مشهد
85%

معرفی وکیل مشهد

وکیل از نظر لغوی شخصی است که از طرف فرد دیگری اعم از حقیقی یا حقوقی، بر طبق عقد قرارداد مامور می‌شود تا کاری را انجام دهد. این شغل برای افرادی که به حوزه حقوق و قانون علاقه‌مند هستند شغل مناسبی است که در این راستا می‌توانند چالش‌ها و مسئولیت‌های زیادی را تجربه کنند. وکیل مشهد به مراجعین خود مشاوره حقوقی می‌دهد و در برخی موارد نیز با انجام اموری تخصصی، به عنوان وکیل آن‌ها معرفی می‌گردد. این موکلین می‌توانند افراد یا گروهی از افراد در جامعه باشند و یا جزو شرکت‌ها و اشخاص حقوقی قرار گیرند.

برای ورود به حرفه وکالت  و فعالیت به عنوان وکیل مشهد باید تحصیلات و تجربه کافی را کسب کنید و مهارت‌های سخنوری و نوشتاری خود را در حد بالایی تقویت نمائید. از لازمه‌های انجام درست وکالت نیز می‌توان به داشتن توان تجزیه و تحلیل اطلاعات زیاد، اعتماد به نفس بالا و توان تحمل فشار کاری زیاد اشاره کرد.

وکیل مشهد دارای ساعات کاری متفاوتی است و این ساعات کاری متفاوت به این بستگی دارد که وی به صورت شخصی کار می‌کند یا در شرکت یا سازمان خاصی استخدام باشد. در صورتی که وکیل به صورت شخصی در دفتر وکالت مشهد و در دفتر خود مشغول به کار باشد، ساعت کاری منعطفی خواهد داشت. البته در صورتی که کارفرما داشته باشد باید نظر و خواسته او را هم برای زمان کار مد نظر قرار دهد.

شغل وکالت از جمله شغل‌های کاملا تخصصی به شمار می‌رود که برخی از وکلا در پرونده‌های مربوط به ملک و زمین و برخی نیز در مسائل خانواگی تخصص بیش‌تری دارند. وکلا در حوزه‌های مختلفی کار می‌کنند که از آن جمله می‌توان به وکیل حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی اشاره نمود. در ادامه در رابطه با وکیل پایه یک دادگستری بیش‌تر صحبت خواهیم کرد.

تعهدات وکیل مشهد و موکل نسبت به هم چیست؟

وکیل مشهد در حرم امام رضا

در هر قراردادی که منعقد می‌شود، وظایف و تعهداتی ذکر می‌گردد و در قرارداد بین وکیل مشهد و موکل هم این موضوع صدق می‌کند. از جمله تعهدات وکیل مشهد در قرارداد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • اگر سهل‌انگاری انجام داد و اقدامات وی به موکل خسارتی وارد شده باشد، باید مسئولیت اقدامات مورد نظر را برعهده بگیرد.
  • رعایت مصلحت موکل در اقدامات و فعالیت‌هایی که صورت می‌دهد.
  • اموال تحویلی را استرداد کند و با توجه به اینکه وکیل به عنوان امانت‌دار معرفی می‌شود، آنچه که در اثر وکالت به دست می‌آورد باید به موکل خود تقدیم کند.
  • تسلیم صورت‌حساب وکالت.

همچنین موکل نیز نسبت به وکیل مشهد وظایف و تعهداتی دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • موکل باید نسبت به تعهدات وکیل در قبال افراد ثالث التزام عملی داشته باشد. چون وکیل مورد نظر از طرف موکل وظیفه‌ای را پذیرفته است و انجام می‌دهد.
  • موکل باید طبق قرارداد یا عرف، اجرت وکیل را به صورت کامل پرداخت کند.
  • هزینه‌های وکیل در کار مانند کرایه، عوارض و مالیات بر عهده موکل خواهد بود.

انواع وکیل پایه یک دادگستری مشهد

برای اینکه بتوانید پرونده خود را به وکیل مناسبی بسپارید، باید انواع وکیل مشهد را بشناسید که در این بخش انواع وکیل پایه یک دادگستری را به شما معرفی می‌کنیم :

وکیل حقوقی

این وکیل به منظور انجام امور حقوقی متقاضیان انتخاب می‌شود و با توجه به حیطه اختیاراتی که دارد، می‌تواند به جای موکل خود در مراجع قضایی یا غیرقضایی حضور یابد. وکیل حقوقی دانش بسیاری در رابطه با پرونده‌های قضایی و غیرقضایی دارد و اغلب ترجیح می‌دهد که در دو یا چند زمینه به صورت متمرکز فعالیت کند تا تمرکز و کیفیت بالایی را ارائه دهد.

وکیل خانواده

دعاوی خانوادگی جزو پرونده‌هائی است که تعدادی زیادی از آن در جامعه مطرح می‌شود و وکیل مشهد با آن روبه رو می‌گردد. وکیل خانواده تسلط بالایی به قوانین و مقررات حوزه خانواده دارد و انجام پرونده‌های فعال در این زمینه را برعهده می‌گیرد. افراد به منظور سهولت رسیدگی به امور خانوادگی، معمولا به وکیل خانواده مراجعه می‌کنند و به او وکالت دادگستری میدهند.

ویژگی های مهم وکیل خوب در مشهد

از جمله ویژگی‌های مهم وکیل مشهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

وکیل آگاه

امانت داری وکیل مشهد

وکیل مانند یک پزشک ممکن است به خاطر شغلی که دارد با اسرار و واقعیت‌های زیادی از موکل خود آشنا شود. اخلاق حرفه‌ای ایجاب می‌کند که در هنگام مواجهه با چنین حقایقی، آن‌ها را فاش نکند و تحت هر شرایطی امانت‌دار موکلین خود باشد. یکی از چالش‌های موکلین نیز امکان اعتماد آن‌ها به وکیل است که در این صورت می‌توان با دریافت نمونه قرارداد وکالت، مطمئن‌تر شد.

وکیل آگاه

ساده سازی مسائل حقوقی برای موکل

وکیل خوب مشهد باید پیچیدگی‌های مسائل حقوقی را برای موکلین خود ساده‌سازی کند و راه‌های مختلف را برای حل پرونده روشن سازد. یک وکیل مجرب می‌تواند از طریق راهنمایی‌های قاضی بسیاری از موانع را برطرف کند و آن را در اختیار موکلین خود قرار دهد.

وکیل آگاه

بالا بودن روابط اجتماعی

یک وکیل خوب باید روابط اجتماعی خوبی داشته و شنونده‌ای خوب و گوینده‌ای عالی باشد. هنگامی که موکل در رابطه با پرونده صحبت می‌کند، وکیل باید با دقت بالا به او گوش دهد تا از جزئیات مهم پرونده آگاه شود. فن بیان و روابط اجتماعی بالای وکیل مشهد برای موکل اطمینان ایجاد می‌کند تا تمام جزئیات را با وی در میان بگذارد. همچنین فن بیان خوب وکیل باعث می‌شود که روند پرونده در دادگاه و در مقابل قاضی به صورت موثری پیش رود.

وکیل آگاه

داشتن اطلاعات به روز

با گذشت زمان ممکن است قوانین عوض شده یا منقضی شوند و در این صورت اطلاعات قدیمی کاربرد زیادی نخواهند داشت. همچنین آگاهی از تبصره‌های جدید و تغییراتی که در قانون انجام گرفته، می‌تواند تاثیر زیادی در روند پرونده داشته باشد. یک وکیل خوب در مشهد آگاهی کاملی از قوانین جدید دارد و از اطلاعات به‌روز کشور، آگاه است.

دفتر وکالت وکیل آگاه (مشهد)

راه ارتباطی با ما در مشهد 

وکیل ملکی

در تمام کشورها، خرید و فروش املاک باید طبق قوانین حقوقی خاصی صورت گیرد. با توجه به اینکه مالک، خریدار، سازنده و فروشنده املاک به دنبال سود حداکثری در معاملات خود هستند، بهتر است از از وکیل متخصص در این زمینه استفاده کنند. وکیل ملکی تخصص بالایی در قوانین حقوقی دارد و وظیفه دارد که موکل یا موکلان خود را در جریان قوانین خرید و فروش یا ساخت و ساز قرار دهد. وکیل مشهد با داشتن تخصص در زمینه املاک و مستقلات می‌تواند کمک بسیاری به افرادی کند که در این حوزه شاغل هستند.

وکیل دیه

محاسبه دیه مستند به قانون مجازات اسلامی و بخش نامه رییس قوه قضائیه صورت می‌گیرد و بر طبق شرایط تعیین شده، شدت جراحت در محاسبه عدد آن بسیار تأثیرگذار خواهد بود. بدین منظور بهتر است برای دریافت یا پرداخت دیه با وکیل مشهد متخصص در این زمینه مشورت کنید. وکیل دیه شخصی است که آشنایی کامل نسبت به قوانین محاسبه دیه بر طبق نرخ روز و در ماه‌های حرام دارد. با این تفاسیر با کمک وکیل دیه می‌توان پرونده‌هایی که در این زمینه هستند را با سرعت بیش‌تری پیش برد. بنابراین از اختلافات طولانی بین طرفین دعوا می‌توان جلوگیری کرد.

مشاوره رایگان

جهت دریافت نوبت مشاوره حضوری و غیر ضوری کلیک بفرماید

وکیل مشهد

موقعیت مکانی ما در نقشه شهر مشهد

وکیل امور قراردادها

وکیل قرارداد مشهد

همه افراد در طول زندگی خود ممکن است یک یا چند بار با فرد یا سازمانی قراردادی را منعقد کرده باشند. به منظور نوشتن صحیح قرارداد باید به نکات و جزئیات مهمی توجه کرد و در غیر این صورت امکان دارد مشکلاتی در مدت زمان انجام کار رخ دهد که نتوانید از حق خود دفاع کنید. در صورت امضای قرارداد نیز بهتر است که ابعاد کامل قرارداد را در نظر داشته باشید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

وکیل امور قراردادها با تجربه کافی در مورد نحوه تنظیم قراردادها می‌تواند شما را در پیچ و خم و جزئیات قراردادها یاری رساند. وکیل مشهد با آشنایی با امور قراردادها می‌تواند چگونگی انعقاد قرارداد را با افراد مختلف در میان بگذارد و مفاد آن را با بازتر کند. وکیل امور قراردادها به شما کمک می‌کند تا اگر زیانی در قرارداد برای شما به وجود می‌آید، شما را باخبر سازد و نحوه تنظیم قرارداد را با شما در میان بگذارد.

وکیل شرکت

ثبت شرکت مشهد

هر شرکتی به منظور انجام اموری مانند استخدام افراد و غیره نیاز به شخصیتی حقوقی دارد که با شرایط و قوانین حقوقی موجود در این زمینه آشنایی داشته باشد. همچنین شرکت‌ها با توجه به نوع فعالیت خود اعم از سهامی خاص، عام و تضامنی ممکن است با مشکلات ریز و درشتی مواجه شود. وکیل مشهد با توجه به تجربه کاری با شرکت های معتبر نظیر چینی مقصود و آشنایی با قوانین حقوقی مربوط به شرکت‌ها، می تواند برای حل مشکلات مالکان کسب و کارها بسیار مفید باشد. وکیل شرکت با دیگر اعضای فعال در شرکت همکاری می‌کند تا به منظور پیشبرد بهتر اهداف تعیین شده، مشکلات حقوقی موثر بر عملکرد شرکت را برطرف کند.

وکیل انحصار وراثت

پس از فوت یک شخص، اموالی از او به جای می ماند که این اموال به عنوان ارث یا (ماترک) شناخته شده است. مشکلات موجود در تقسیم ارث ممکن است برای بسیاری از خانواده‌ها به وجود بیاید یا یک یا چند نفر از وراث راضی به تقسیم ارث نشوند. همچنین ممکن است وارثی غایب یا جنین باشد و در چنین مواردی، تقسیم ارث فرآیندی زمان‌بر و فرسایشی خواهد بود.

وکیل انحصار وراثت شخصی است که می‌تواند در چنین اموری به شما کمک کرده و تحریر و تقسیم ترکه را برای شما باز کند. وکیل مشهد در صورت آشنایی با مسائل مربوط به انحصار وراثت به تمام نکات حقوقی آن آگاه است و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرونده‌های فعال در این زمینه را به سرانجام برساند.

وکیل چک و سفته

وکیل چک مشهد

چک و سفته مدارکی هستند که حکم پول نقدی را دارند که بین دو طرف معامله رد و بدل می‌شوند. پس از اینک فرد دارنده چک، آن را به اجرا می‌گذارد، بانک مبلغ مورد نظر را از حساب فردی که این اسناد را تسلیم کرده برداشت می‌کند و به حساب دارنده اسناد واریز می‌نماید. در صورتی که در رابطه با اسناد مورد نظر شکایتی صورت گیرد، لازم است تا متقاضی با وکیل چک و سفته مشورت کند. وکیل چک و سفته با آشنایی با پیچیدگی‌ها و شرایط صدور و وصول چک و سفته می‌تواند کمک بسیاری برای پیشبرد شکایت انجام دهد.

وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت مشهد

یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد، مهاجرت به خارج از کشور است که به منظور انجام آن باید راه دشوار و پرتلاطمی را پشت سرگذاشت. در این خصوص بهتر است با وکیل مشهد که در این زمینه تجربه کافی را داشته باشد، مشورت کنید. وکیل مهاجرت با توجه به اینکه آشنایی کاملی به قوانین و شرایط اقامت در کشور مقصد دارد، می‌تواند کمک بسیاری به متقاضیان برای پیشبرد پروسه راه قانونی آن انجام دهد.

سخن پایانی

در این مطلب در رابطه با ویژگی‌های مختلف وکیل مشهد و انواع آن صحبت کردیم که کمک بسیاری در انتخاب یک وکیل مناسب می‌کند. از انواع وکیل می‌توان به وکیل خانواده، وکیل مالیات، وکیل کیفری، وکیل مهاجرت، وکیل شرکت‌ها و غیره اشاره کرد. در صورت آگاهی از وکیل پایه یک دادگستری مشهد رایگان می‌توانید با مجموعه ما ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی‌های کارشناسان ما استفاده نمائید.

سوالات متداول

انواع وکیل در قانون کدامند؟

وکیل مشهد پس از اخذ پروانه وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند به عنوان وکیل انتخابی، وکیل سازمانی یا شرکتی، وکیل تسخیری و غیره فعالیت کند.

وکیل خوب در مشهد چه ویژگی‌هایی دارد؟

از خصوصیات و ویژگی‌های یک وکیل خوب در مشهد می‌توان به مهارت‌های ارتباطی قوی، قضاوت درست، قدرت تحلیل مسئله، صبر و بردباری و غیره اشاره کرد.

وکیل در مقابل موکلین خود چه تعهداتی دارد؟

وکیل باید سهل‌انگاری احتمالی خود نسبت به موکل را برعهده گیرد و همچنین علاوه بر اینکه امانت‌دار باشد، به مصلح موکل خود نیز بیندیشد.

استخدام یک وکیل خوب چه فایده ای دارد؟

استخدام یک وکیل مناسب باعث می‌شود که مسیر موفقیت در پرونده شما هموارتر شود و با توجه به تخصص و تجربه‌ای که وکیل دارد، شما را در حل مسئله یاری می‌رساند.

شناخت انواع وکیل چه تاثیری در انتخاب یک وکیل مناسب برای پرونده دارد؟

وکلا در حوزه‌های مختلفی تخصص دارند ولی برخی از وکلا در یک حیطه تخصص بیش‌تری دارند و به طور مثال وکیل شرکت‌ها در حوزه قراردادهای بین شرکت‌ها و اختلافات بین شرکا تجربه بالاتری دارد.