وکیل کیفری مشهد

وکیل کیفری شخصی است که پیگیری امور کیفری را بر عهده دارد و به فعالیت در این حوزه می‌پردازد. فردی که در این بخش فعالیت می‌کند باید تجربه و دانش فراوانی داشته باشد تا بتواند از حقوق موکل خود دفاع نماید. وکیل کیفری مشهد، می‌تواند شما را در انواع دعاوی کیفری راهنمایی و در حل مشکل به شما کمک کند.

به کدام دعاوی، کیفری گفته می‌شود؟

دعاوی کیفری به دعواهایی گفته می‌شود که پس از طرح آن، دادسرا و دادگستری وظیفه رسیدگی آن را برعهده دارند و به تحقیقات مقدماتی، تعقیب متهم و کشف جرم می‌پردازند. از انواع دعاوی کیفری می‌توان به کلاهبرداری، اخاذی، دعواهای خیابانی و ضرب و شتم، تهدید به آبروریزی، خیانت در امانت و… اشاره کرد. دعاوی کیفری قبل از طرح در دادگاه، در دادسرا رسیدگی می شود؛ سپس در دادگاه خصوصی رای صادر می‌گردد. دادگاه‌های کیفری شامل دو دسته دادگاه کیفری ۱ و ۲ هستند که جرایم با اهمیت فراوان مانند قتل، زنا، تجاوز به عنف و… در این دادگاه و سایر جرایم در دادگاه دو رسیدگی می‌شوند. وکیل کیفری مشهد می‌تواند این دعاوی را به بهترین نحو ممکن پیگیری نماید.

اثبات جرم کیفری

برای اثبات جرم کیفری، وجود سه عنصر ضروری است و نبود هریک از آن‌ها، باعث عدم اثبات جرم می‌شود. این سه عنصر شامل موارد زیر هستند:

عنصر قانونی

انجام یک فعل یا ترک آن، حتی اگر در جامعه امری زشت و ناپسند باشد، تنها در صورتی جرم محسوب می‌شود که قانون درباره آن نظر داده و حکمی صادر کرده باشد؛ در غیر این صورت فعل انجام شده قابل پیگیری و مجازات نیست و ضمانت اجرایی برای آن در نظر گرفته نمی‌شود. بر اساس ماده ۱۶۸ قانون اساسی، تا زمانی که انجام یا ترک یک فعل از سمت قانون تعیین نشده باشد، جرم تلقی نمی‌شود؛ به عنوان مثال، خودکشی جزو گناهان کبیره در اسلام است؛ اما از لحاظ قانون جرم نیست.

وکیل کیفری مشهد

عنصر مادی

عمل و رفتار فرد باعث وقوع جرم می‌شود. به طور مثال عمل فردی که سرقت انجام داده است عنصر مادی جرم محسوب می‌شود یا در جرم قتل، حتما فرد باید کسی را بکشد تا عنصر مادی فرد به وقوع بپیوندد.

عنصر معنوی (روانی) جرم

برای اثبات جرم علاوه‌بر عناصر مادی و قانونی به عنصر معنوی نیز نیاز است. انجام یک فعل یا ترک آن حتما باید با اراده و خواست یک نفر صورت بگیرد تا جرم محسوب شود؛ زیرا ممکن است فرد به صورت ناخواسته دست به انجلم یک جرم بزند یا فردی دیگر او را مجبور به انجام جرم کند.

وکیل کیفری کیست؟

همه افرادی که پروانه وکالت دارند می‌توانند انواع دعاوی حقوقی و کیفری را بررسی و پیگیری کنند؛ با این وجود برخی از وکلا به سبب علاقه یا دلایل دیگر خود ترجیح می‌دهند تنها در یک حوزه به فعالیت بپردازند. وکیل کیفری پیگری دعاوی کیفری را برعهده دارند و به سبب تجربه در این دعاوی متخصص شناخته می‌شود. وکیل کیفری مشهد،  تلاش می‌کند پیگیری پرونده‌های کیفری را به بهترین نحو ممکن به سرانجام برساند.

ویژگی وکیل کیفری

وکیل کیفری دارای تحصیلات آکادمیک است و دارای تجربه کافی در بررسی انواع پرونده‌ها است. این وکیل با دادسرا و دادگاه‌ها آشنایی دارد و از جو این فضاها با خبر است. یکی از ویژگی‌هایی که لازم است وکیل کیفری داشته باشد، ظرفیت بالای روحی و روانی است؛ زیرا مواجهه با قوانین سخت و امور جزایی تاثیر بدی در روحیه افراد دارد. وکیل کیفری باید فن بیان قوی داشته باشد تا بتواند به موکل خود کمک کند.

وکیل حقوقی در مشهد

وظایف وکیل کیفری مشهد

اصلی‌ترین وظیفه وکیل کیفری مشهد، تنظیم شکواییه و تهیه دعوی و تنظیم لایحه دفاعی است. وکیل کیفری ممکن است وکالت متهم یا شاکی را برعهده داشته باشد و در هر دو صورت موظف به بهترین دفاع از موکل خود است و در صورت متهم بودن موکل خود باید تلاش کند تا جرم او را کاهش دهد.

مزایای استفاده از وکیل کیفری مشهد

مزایای استفاده از وکیل کیفری مشهد به شرح زیر است:

  • وکیل کیفری از مواد قانونی آگاه است و با تجربه‌ای که دارد می‌تواند به بهترین نحو ممکن از موکل خود دفاع کند
  • وکیل کیفری در نحوه طرح شکایت، چگونگی تنظیم لایحه و… نقش مهمی ایفا می‌کند.
  • وکیل کیفری می‌تواند درخواست تجدید نظر در حکم را داشته باشد.
  • با توجه به اینکه تنها یک بار امکان طرح پرونده کیفری وجود دارد، در صورت تصمیم اشتباه حق موکل ضایع می‌شود؛ از این رو انتخاب یک وکیل خوب در به ثمر رسیدن پرونده مهم است.

هزینه وکیل کیفری مشهد

هزینه وکیل کیفری مشهد با توجه به نوع پرونده و پیچیده بودن آن متفاوت است؛ اما با وکیل کیفری مشهد می‌تواند خیال شما از هزینه‌ها راحت باشد؛ زیرا هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه پرداخت خواهید کرد. همچنین شما می‌توانید در وکیل مشهد از مشاوره رایگان استفاده کنید.

وکیل کیفری مشهد

نتیجه گیری :

وکالت جزو مشاغلی است که روزانه با افراد زیادی سروکار دارد. یک وکیل با پرونده‌های مختلفی مواجه می‌شود و بسیاری از آن‌ها کیفری هستند. وکالت این پرونده‌ها کار دشواری است و لازم است فرد دانش و تجربه کافی را داشته باشد. شما می‌توانید پرونده‌های کیفری خود را به دست وکیل کیفری مشهد بسپارید تا خیال خود را از حل آن راحت کنید.

در این مقاله از وکیل آگاه سعی کردیم اطلاعت کامل و جامعی در خصوص وکیل کیفری مشهد در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم .

در صورتی که در مشهد به وکیل پایه یک دادگستری کیفری نیاز داشتید میتوانید از طریق مشاوره رایگان وکیل درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان وکیل اگاه با شما تماس برقرار کنند .